Odstartoval Český pohár

Letošní Český pohár v běhu na 100 m s překážkami odstartoval v sobotu 10. 7. v Ostravě. Naše početná skupina však vyrazila do moravskoslezské metropole o den dříve. Jedenáct svěřenců s trenérem Radkem jelo vlakem, další dva sportovci s trenérem Martinem dopravili do Ostravy potřebné vybavení dodávkou. Nocleh byl zajištěn na nedaleké hasičské zbrojnici, kde se nám spalo dobře. V den závodu si dorostenky přivstali a po snídani zamířili rovnou na stadion. Hoši dorazili o chvíli později. Jako první soutěžili mladší dorostenky Julie Princlová (15. místo) a Hana Balazsová (26. místo) a střední dorostenka Anna Umnerová (5. místo). Pak se na start postavili starší dorostenky, kde s časem 17,54 s zvítězila naše Nikola Rašková. V této kategorii soutěžila i Kateřina Šachová (15. místo). V ženách jsme zastoupení neměli, ale v následující kategorii mladšího dorostu běžel Tadeáš Voříšek, jemuž čas 19,69 s stačil na krásnou bronzovou příčku. Dále své síly změřili střední dorostenci Ondřej Šiška (8. místo) a Lukáš Pudil (15. místo). Jako další nás reprezentoval David Drnek (11. místo) ve starším dorostu a závěr patřil mužům Janu Švábovi (10. místo), Janu Tomáškovi (16. místo) a Matěji Vondráškovi (20. místo). Hvězdou závodů se stal vítězný Daniel Klvaňa, který byl zároveň atrakcí pro mnohé přítomné.