Šedesátky v Březnici

Do prvního závodu v jednotlivcích na šedesát metrů s překážkami vyrazila do Březnice u Rožmitálu pětice mladých hasiček. K Míše Provazníkové, Monice Provazníkové a Kateřině Filové se naposlední chvíli přidali dva nováčci a to Míša Kudličková a Karolína Kuželová.

Na starém stadiónu, kde dřív bývala škvára, se běhalo po trávě, která dominovala povrchu trati. K našemu lehkému zklamání se nesměly používat tretry ani spojky rot, ale i tak si holky dobře zazávodily a získaly první zkušenosti.

Do startu se nejdříve zapojila mladší žákyně Míša Kudličková a na to, že se na šedesáti metrovou dráhu postavila prakticky podruhé v životě, tak předvedla velice slušný výkon a z Březnice si odvezla šesté místo za čas 19,86 a to je napoprvé opravdu super.

Jako druhá vyrazila na trať Kája Kuželová a po pár chybách se spojkami zaběhla 27,18 a dobré čtrnácté místo.

Hned po Káje běžela Monika Provazníková a nevedla si špatně, ale moc dlouho držela v ruce proudnici a tak dostala dvakrát N za neplatný pokus. Podruhé si určitě dá pozor.

Největší želízko v ohni byla Míša Provazníková a po dobrém pokusu 17,92 brala bramborovou medaili jen desetinu sekundy za bednou a dvě desetiny na druhé místo. Škoda snad příště.

Jedinou starší žákyní byla Kačka Filová. Kačka byla ve startovním poli nejmladší starší žákyně a tak neměla moc nadějí na úspěch, ale po čase 19,24 brala pěkné čtvrté místo.

Pár fotek ze závodu zde

Kompletní výsledky závodu zde
Holky si na závodech užily mimo sportu i hodně srandy a těší se na další.

K tomu dalšímu závodu se postaví hned za týden 3.5.2014 Míša Provazníková a Kačka Filová na memoriálu Vendulky Fránové v Plzni. Tento závod je pro dorost a holky budou na závodě jasně nejmladší a tak na úspěch nepomýšlíme, ale jedeme pro zkušenosti a hlavně si zasportovat!!!